Czy książka to dobry pomysł na prezent walentynkowy dla chłopaka?

Prezent dla chłopaka na walentynki w formie książki nie musi być złym pomysłem, zwłaszcza jeśli lubi sporo czytać. Najważniejsze będzie dobranie odpowiedniej tematyki, co pozwoli dopasować się do romantycznych okoliczności. Ciekawym pomysłem może być kupno romansu, ale wiele zależy tu od osobistych preferencji partnera. Które książki mogą najlepiej nadać się na prezent dla chłopaka na walentynki?

Książki popularnonaukowe na temat miłości

Życie miłosne bywa zagadkowe, dlatego dobrze jak najwięcej o nim czytać. Wiele wątpliwości wyjaśniają książki popularnonaukowe, które mogą nawet poprawić relację w związku. Miłość z perspektywy nauk ścisłych może dać sporo praktycznych wskazówek, które poprawiają jakość życia miłosnego. Wiele z nich dotyczy seksu, który dla wielu par może być istotnym problemem z różnych względów. Książka popularnonaukowa o miłości jako prezent może być zarówno praktyczna, jak i po części romantyczna.

Klasyczne romanse

Wybór staje się dużo prostszy, jeśli chłopak przepada za historiami miłosnymi. Dobrze jest wtedy sięgnąć po swój ulubiony tytuł, gdzie swoje zrobi podobny gust co do książek. Romanse to jeden z tych gatunków, w którym jednak łatwo o słabej jakości tytuły. Wiele książek jest tu pisanych w celach sprzedażowych, gdzie wrażenie ma zrobić jedynie okładka i tytuł. Dobrze zasugerować się ocenami w Internecie albo postawić na klasykę. Nie powinny się one opierać jedynie na cukierkowej fabule i słabych żartach. Dobry romans powinien poruszać jednocześnie trudniejszą tematykę, gdzie w miłości nie zawsze jest prosto.

Warto postawić na klasyczne tytuły, zwłaszcza jeśli chłopak lubi literaturę piękną. “Wichrowe Wzgórza” albo “Duma i Uprzedzenie” zwykle podobają się wszystkim, bez względu na wiek. Niekoniecznie będą to jednak tytuły dla nastolatków, które powinny pomyśleć o książkach w rodzaju “Gwiazd Naszych Wina” albo “Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Warto sprawdzić też polskie tytuły, takie jak “Oczy Wilka”, “Niebezpieczną Grę” albo “Spotkamy się w Honolulu”.